כל מה שרצית לדעת על מחירון צוות צילום

לשאלה זו עולה סוגיות רבות, רבים הזוגות שנתקלים בה ונפרט כעת מיד לאחר ההגדרה מיהם נותני השירות בתחום הפקת צילום לאירועים:

 1. צלם אירועים
 2. צוות צילום לאירועים

צלם אירועים הנו צלם אשר את כל עבודתו מבצע ללא סיוע של כוח אדם נוסף ואופי פעילותו מותאם בעיקרו המכריע לאירועים קטנים שלא עולים על 100 מוזמנים, מפני יכולתו לתפוס רגעים וטייקים מנקודת המבט שלו בלבד. לאחר הפעילות של צלם אירועים באירוע, ברוב המקרים הוא נעזר בעורך וידאו, עורך תמונות ועורך אלבומים, אם כי ישנם מקרים בודדים של צלמים שאינם נעזרים בשירותי עריכת החומרים מסוגים אלו.    קיימים 50% צלמי אירועים יחידיים שנעזרים בשתי מצלמות בו זמנית- וידאו וסטילס, ו-50% צלמי אירועים יחידיים שנעזרים במצלמה אחת מסוג DSLR כדי לצלם וידאו וסטילס גם יחד במצלמה אחת בלבד.

ישנם שני סוגים של צוות צילום

 1. הראשון הנו צוות של מספר צלמים המאוגד יחד.
 2. השני הנו חברה המנוהלת על ידי אדם אחד שברשותו החברה והוא מעסיק צלמים עצמאיים על בסיס שוטף.

במקרה הראשון המצוין בפוסט זה מדובר על צוות צילום אירועים שפועל יחד על מנת ליצור צילום אירוע באיכות גבוהה יותר, כולם למעשה הם בעל הבית, כולם למעשה הם השותפים וכולם הן צלמים לאירועים המנוסים יותר בעבודה בשיתוף פעולה, הפועלים בתחום מזה שנים יחד וקוראים את השטח במקביל לצילום, בכדי לתפוס רגעי צילום איכותיים מבלי להפריע זה לזה.

המקרה השני המצוין מעלה הוא בהחלט קצת יותר חסכוני מפני שבעל הבית של החברה הוא גם הבעלים של הציוד המבוקש לאירוע, הוא הקובע את המחיר והוא זה שלמעשה יתכנן בעבורכם חבילת צילום מאוד אטרקטיבית- אך יחד עם זאת, עם צוות צילום מסוג זה ישנן שתי בעיות..   האחת- אף עובד לא יעשה את העבודה כפי שבעל הבית יעשה אותה, והסיבה השנייה היא הדינמיקה של אנשי צוות הצילום הפועל באירוע- כאשר סגרתם מול בעל הבית- ברוב המקרים הוא זה שבוחר את הצלמים שיגיעו אליכם לאירוע באמצעות שיקולי יומן, לו"ז ומקצועיות, ומוכרח להבין הלכה למעשה שבעצם מה שיקרה הוא סיכוי לחוסר דינמיקה בין אנשי הצוות שיגיעו לאירוע ואיכות הצילום תיפגע- לכן מה שחשוב במקרה הזה הוא שלפני שאתם סוגרים צוות צילום מסוג זה לעשות קצת בדק בית על בית העסק, לשאול את אנשי הצוות מי מסתדר עם מי ברמת העבודה ומי מצלם באיכות גבוהה, וכך למעשה הסיכוי לקבל עבודה טובה בהרבה הוא יותר גבוה.

המחיר פר צלם לאירוע עומד כיום על ממוצע של 1500 ש"ח- לעתים יותר ולעתים פחות- הכל תלוי ברמת העבודה

מחירו של אלבום דיגיטלי בממוצע נע בין 500 ש"ח לבין 1000 ש"ח, בהתאם לכריכה, לעיצוב, לגודל ולכמות העמודים.

מחיר עריכת הוידאו נע בין 500 ל-2000 ש"ח, בהתאם לאורך הסרט, אפקטים מיוחדים או עריכות עם תוספות מיוחדות כמו תקצירים וכדומה.

חשוב לתת דגש- ככל שהצלם עובד יותר שעות – הוא גם ראוי לתשלום יותר גבוה: צילומי חוץ מובילים את הצלם להתלוות אליכם כל היום משעות הבוקר ועד הלילה.   כמו כן צילומי טראש דה דרס מצריכים מהצלם להביא עמו ציוד נלווה נוסף הקשור לתאורה ותפאורה ועל כן יש גם להוסיף תשלום.

בעת סגירת שירותים וחבילות הפקה, דאנס הפקות אירועים מעניקה הנחות לצוותי צילום אירועים מהמובילים בתחום לכל סוגי האירועים:

 • צוות צילום לבר מצווה
 • צוות צילום לעליה לתורה
 • צוות צילום לבר מצווה בכותל
 • צוות צילום לבת מצווה
 • צוות צילום לחינה
 • צוות צילום לחתונה
 • צלם לטראש דה דרס
 • צלם לחאלאקה

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולהנות משירות אדיב ומקצועי, אשר יוביל אתכם לאירוע בחיבוק, בו באשר למעשה תגיעו לאירוע ללא דאגות, כמוזמנים לכל דבר ועניין.